Anasayfa

Dil ve Bilişsel Gelişim Çalışmaları’na Hoş geldiniz!

Dil gibi karmaşık iletişim sistemlerini geliştirme ve öğrenme kapasitesi tüm canlılar arasında insanlara has bir özelliktir. Bununla birlikte, çocuklar hayatlarının ilk yıllarında neredeyse hiç çaba göstermeden ana dillerini öğrenirler. Grubumuzun çalışmaları, çocuklarda ve yetişkinlerde dilin diğer zihinsel becerilerle ilişkisini inceleyerek bu bulmacayı çözmeyi amaçlamaktadır.

Araştırmalarımızda farklı gelişimsel dönemlerden (erken çocukluk, okul çağı veyetişkinlik) ve ana dilleri farklı olan bireylerle (Türkçe, İngilizce, Felemenkçe veya Türk İşaret Dili) çalışıyoruz. Araşmalarımızla ilgili daha çok bilgi almak için çalışmalarımızla ilgili sayfamızı veya yayınlarımızı inceleyebilirsiniz. 

Gelişim psikolojisi alanında yürütülen araştırmaların devamlılığında bilimsel çalışmalara gönüllü olarak katılan çocuk ve ailelerin katkısı çok büyük. Siz de çocuğunuzla birlikte çalışmalarımıza katılarak bilime destek verebilir ve çocuğunuzun gelişimi hakkında daha çok bilgi edinebilirsiniz. Çocuğunuzla birlikte çalışmalarımıza katılmak için aileler için hazırladığımız sayfamızı ziyaret ederek daha fazla bilgi alabilir ve katılım formunu doldurabilirsiniz.

Çalışmalarımızda görev almak isteyen lisans ve yüksek lisans öğrencileri öğrenciler için hazırladığımız sayfayı inceleyebilirler.